Operacje zwężeń i zarośnięć pochwy

Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy, dotyczy nie tylko przypadków obniżenia ścian pochwy oraz pęknięcia czy nadmiernego rozciągnięcia krocza. Odpowiednie zabiegi chirurgiczne wykonywane są również u pacjentek, u których zdiagnozowano zwężenia i zarośnięcia pochwy. Tego rodzaju nieprawidłowości mogą być w różnym stopniu rozległe, a przez to mogą na wiele sposobów okazać się uciążliwe, szczególnie podczas stosunku.

Zwężenia i zarośnięcia pochwy – podstawowe informacje

Zwężenie i zarośnięcie pochwy jest stanem, w których pochwa staje się węższa i krótsza. Do tego wyściółka narządu bywa przy tym schorzeniu cieńsza i zdecydowanie za sucha. Zdarza się, że zwiera ona tkankę bliznowatą. Tego rodzaju nieprawidłowości mogą być wrodzone, choć częściej są nabyte (powstają w wyniku przeprowadzenia niektórych operacji czy radioterapii). Zwężenie i zarośnięcie pochwy powoduje u pacjentek dyskomfort a nawet ból. Szczególnie uwydatnia się on podczas stosunku płciowego oraz przy wykonywaniu różnego typu badań ginekologicznych. Zwężenia i zarośnięcia mogą powodować zaburzenia fizjologiczne nie tylko pochwy, ale też wewnętrznych odcinków narządu rodnego.

Operacja zwężeń i zarośnięć pochwy – jak wygląda?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ogólnym lub rdzeniowym. Głównym celem operacji jest poszerzenie pochwy i przywrócenie jej prawidłowych funkcji. Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju nieprawidłowości i wynosi od 30 do 60 minut. Pacjentka jest wypisywana do domu tego samego dnia, chyba że dany przypadek był nieco bardziej skomplikowany, wówczas wymagana jest jednodniowa hospitalizacja.

Operacje zwężeń i zarośnięć pochwy – jak się przygotować?

Operacje zwężeń i zarośnięć pochwy w MedPoint Wrocław

Szpital MedPoint Wrocław specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji zwężeń i zarośnięć pochwy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. Naszym pacjentkom gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz komfort. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty konsultacyjnej.