Plastyka pochwy i krocza

Plastyka pochwy jest standardową operacją ginekologiczną. Wykonuje się ją w stanach obniżenia jednej lub obu ścian pochwy, zwłaszcza w obecności pęknięcia lub nadmiernego rozciągnięcia krocza. Do etapów tej operacji należą: plastyka przedniej ściany pochwy, plastyka tylnej ściany z ew. operacja przepukliny zagłębienia odbytniczo macicznego oraz plastyka krocza. Zależnie od rozległości zmian wykonuje się tylko poszczególne etapy tej operacji plastycznej, bądź też wszystkie etapy łącznie. Istotnym elementem operacji jest odpowiednie odtworzenie mięśni dna miednicy i usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub rdzeniowym.

Plastyka pochwy – wskazania

Wiele kobiet po porodach odczuwa zmianę dotyczącą intymnej strony życia , objawiającą się obniżeniem potrzeb seksualnych lub satysfakcji z pożycia seksualnego. Zaburzenia anatomiczne w zakresie narządu rodnego są spowodowane nadmiernym rozciągnięciem mięśni okrężnych pochwy i uszkodzeniem mięśni dna miednicy, co w efekcie przyczynia się do obniżenia się krocza, powiększenia się przedsionka pochwy oraz wejścia do pochwy. Zmiany te mogą być efektem przedłużających się porodów lub porodów noworodków o dużej masie urodzeniowej , często zabiegowych. W początkowej terapii obecnie zaleca się kobietom po porodzie wykonywanie ćwiczeń polegających na napinaniu mięśni krocza. W przypadku kiedy postępowanie zachowawcze nie przynosi efektu radykalnym rozwiązaniem jest leczenie operacyjne, w wyniku którego uzyskuje się zwężenie pochwy, poprawienie napięcia mięśni pochwy i odtworzenie prawidłowych warunków anatomicznych.

Plastyka pochwy i krocza – jak przygotować się do zabiegu?

Plastyka pochwy i krocza – ile trwa operacja? Jak wygląda rekonwalescencja?

Czas trwania operacji plastyki pochwy i krocza zależny jest od poziomu skomplikowania danego przypadku. Zwykle jednak zabieg przeprowadza się w około 2 godziny.
Rana zewnętrzna na skórze goi się około 7 dni. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach, zaś do aktywności seksualnej po 6-8 tygodniach.

Plastyka pochwy i krocza Wrocław – zachęcamy do kontaktu z naszym szpitalem

Szpital MedPoint od wielu lat przeprowadza zabiegi z zakresu plastyki pochwy i krocza. Możemy pochwalić się setkami udanych operacji, które pozwoliły naszym pacjentkom wrócić do całkowicie normalnego funkcjonowania. Posiadamy niezbędne doświadczenie oraz wiedzę. Zabiegi wykonujemy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu w przyjaznych warunkach spełniających wymogi standardów XXI wieku. Zapraszamy do kontaktu w celu zdobycia więcej informacji o plastyce pochwy i krocza, a także w celu umówienia wizyty.